12 Ocak 2016 İstanbul’da Patlama! Terörü Kınıyoruz!

Sabah yine her zamanki olan adetimi yaptım. Önce su ısıtıcısına suyumu koydum. Sonra kahvemi yaptım. Bir yandan kahvemi yudumlarken bir yandan arkadaşlarım neler paylaşmış diye baktım. Turizmciyim sonuçta ve çok yabancı arkadaşım var. Hepsi yeni yabancı şarkılardan, komik videolara paylaşmıştı. Bazı “çılgın” arkadaşlarım ise birbirleriyle laf dalaşında bulunuyordu. Ancak listemin % 75i suskundu.  Yani Türk olan kısım. Kimse bir şey paylaşmamıştı. Şaşırdım bu duruma. Sonra açtım haber sitelerini ki ülkemizden uzak yaşıyoruz diye haberlerinden de uzak kalmayalım diye.

Tarih 12 Ocak 2016 sabah saatlerinde bombalı saldırı! Yine bir acılı sabah. Yine canlar yandı. Yine terör. O kadar yandı ki canım bu haberle. O içmeye doyamadığım kahvem soğudu, bütün günüm bu terörü düşünmekle geçti. O patlamada ölen anamız babamız kardeşimiz ve ya arkadaşımız olabilir.

Nasıl bir vicdansızlıktır bu bilmiyorum. Ne zaman bitecek derseniz yine dilimden bir kelime çıkmaz. Saldırı öğrendiğim doğruysa ISID denilen şeref ve namusu bulunmayan topluluktan gelmiş. Allah derken utanmıyorsunuz, çocuk, anne, baba dinlemiyorsunuz katlediyorsunuz, bari yaratıcımızın adını ağzınıza almayın.

Haber detaylarına gelecek olursak malesef 10 kaybımız var. 7 kişinin kimliği tespit edilmiş ve 3 kişinin ise halen tespit edilememiş. Ölenlere derin bir şekilde üzüntümü belirtmek isterim. Terörün rengi, ırkı, dini olmaz.

Geziİst olarak TERÖRÜ LANETLİYORUZ!

İlk Yorumu Siz Yapın

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir