2016 Yılının En İyi 10 Tropik Adası !

Dünya’nın en iyi seyahat sitesi olarak bilinen TripAdvisor, geçtiğimiz yıl yorumlarını toplayarak ve analiz ederek etmiş olduğu sonuçlar doğrultuda, en beğenilen 10 adayı seçti. 10 Adada birbirinden güzel… Bakalım sizin favoriniz hangisi olacak?

İşte TripAdvisor’un derlemiş olduğu en iyi 10 Ada..

1-) Providenciales – ( Turks ve Caicos Adası )

Turks ve Caicos adasında yer alan Providenciales, bu adanın neredeyse %70 nüfusunu kapsamaktadır. Adanın batısında bulunan Providenciales, 2015 yılının en çok oylanan adası olarak seçilmiştir.

Eeee Palmiye ağaçları, 35 derecenin üstünde sıcaklık ve berrak mı berrak su! Daha ne istenir ki?

providenciales-adasi

2-) Maui Island , Hawaii ,  Amerika

Amerika’nın Hawaii Eyaletinde yer alan Maui Adası, denizinin berraklığıyla gelenleri kendisine aşık ediyor. TripAdvisor’un enleri arasında yer alan bu muhteşem adaya yolunuz düşerde giderseniz, Facebook’ta bir fotoğrafla 100 beğeniyi garanti alırsınız 😀 .

3-) Roatan Adası , Honduras

50 bin nüfusa sahip olan Roatan Adası, Honduras’ta yer almaktadır. Harika bir doğaya sahip olan bu ada, gidenlerden “OMG” tepkisi almaktadır. Açıkçası abartılmıyor…

roatan-island

4-) Santorini Adası – Yunanistan

Komşu ülke Yunanistan’ın en iyisi seçilen Santorini Adası, bizim Türkiye’nin bodrumu gibi. Her yer beyaz evlerle ve mavi çatısıyla süslenmiş, buda bir sembol haline gelmiş. Baklava ve Türk kahvesinden sonra bu sembole de ” BU SEMBOL BİZİMDİ” demezler umarım. İyi ilişkilerimizin olmadığı Yunanistan’dan işte muhteşem manzara…

Santorini-Adasi

5-) Ko Tao – Tayland

Tayland, ucuzluğuyla, mimarisiyle, adasıyla, karısıyla,kızıyla ve masajıyla bilinen ülke! Üç dört renk tonunu aynı anda nasıl görürüm sorusuna karşılık olarak, sizlere burayı şiddetle öneriyorum! Bana kalsa, bu ada THE BEST!

koh-tao-adasi

6-) Madeira – Portekiz

Cristiano Ronaldo ile akıllara gelen Portekiz’in 270 bin nüfüsa sahip harika adası, büyük ve doğasıyla vahşi hayvanları içinde bulunduran dağıyla görenlerde hayranlık uyandırıyor. Listeme ekliyorum!

Madeira-adasi-portekiz

7-) Bali – Endonezya

En çok gitmek istediğim yerlerden olan Bali, Dünya’nın gizli cennetleri arasında. Öyle bir renk tonu olamaz abi bir denizde. O kadar etkileyici ki, şuan imkanım olsa çıkıp giderim. O derece bayılırım buraya!

İşte bir otelden çekilmiş Bali!

bali-endonezya

😎 Mauritius ( Ada Ülkesi ) 

Turistlerin hayranlıkla zamanını geçirdiği, 1.3 Milyonluk nüfusa sahip ülkenin manzarasını görünce sizde gitmeyi düşüneceksiniz. Afrika Kıtasında bulunan bu ülke düşündüğünüzden daha ucuz! Listenize ekleyin derim!

9-) Bora Bora – ( Fransa’ya Ait )

Fransa toprakaşırı ülkesi olan Bora Bora adası, 9 bin kişilik bir nüfusa sahip. Çok büyük bir alana yayılmasa bile yine doğa ve deniz severler için muhteşem bir lokasyon!

bora-bora-adasi

10-)Fernando De Noronha – Brezilya

Müziğin, dansın ve futbolun ülkesi olan Brezilya’nın Fernando De Noronha adası, sanki özel olarak yapılmış 3 renkle konseptlenmiş bir ada. Tek kelimeyle AMAZİNG!

fernando-de-noronha-2

Peki ya sizin listenizde neresi var?

İlk Yorumu Siz Yapın

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir