Belgrad Gece Hayatı : Gece Hiç Bitmiyor!

Belgrad deyince erkeklerin aklına Balkan kızları ve Belgrad gece hayatı gelirken, kızların aklına ise genel olarak tarih geliyor diyebiliriz. Açıkçası gitmeden önce yaptığım araştırmalarda bu kadar güzel bir hayatı beklemiyordum bu ülkeden. Ülkeye girdiğiniz anda son savaştan kalma yapıları ve gelişmemiş yapıtları görünce hayal kırıklığı yaşar gibi olacaksınız ancak gece hayatı düşkünü iseniz her şey çok güzel gelecek size. Ancak yinede Belgrad gece hayatından daha iyi bir gece gördüm: Berlin gecesi… Oraya geleceğiz, sabır..

Belgrad gezi rehberi isteyenlere kendimce geçirdiğim haftasonu gezisinden bahsettim. Onuda okumadan geçmeyin.

Geceye nasıl başlamalısınız, ne kadar para harcarsınız, mekanlar pahalı mı ve benim size önerilerim neler hepsini buradan öğrenebileceksiniz.

Öncelikle sadece içmek istiyorsanız, şöyle alayım biramı bakayım keyfime ayaklarındaysanız:

Berliner

Bayağı tutulan, epey bira çeşiti olan Berliner harbi harbi çok popüler. Birçok bira çeşiti var dediğim gibi. Deneye deneye en sevdiğinizi bulursunuz. Ancak en ucuz biralar bana her zaman daha tatlı gelmiştir, nedense…

OK.NO

Gördüğümde fiyatına şaşırdığım mekan. Şirin bir yer gibi görünmese bile insanlarla konuşup ortam yapabileceğiniz bir bar. Akşam parti öncesi uğradığınızda epey bi eğlenirsiniz. Adresini isterseniz : Obilicev Venac 17…

Knez Mihailova’ya yakın kalıyor. Google’den işaretle 10 dakikaya oradasın…

Bar Central

Çok çeşitli kokteylleri olan bu bar, fiyat olarak normal. Servis ve elemanların sıcaklığı ile sizi kendine bağlayacak. Mutlaka uğrayın derim!

Gece Kulüpleri

Beton Club

Ortamın canlılığı ile birlikte Beton Club Belgrad şehrin en popüler mekanları arasında yer almaktadır. Yaş kitlesi olarak 25 üstü diyebiliriz. Büyük erkek grubuyla gidiyorsanız eğer büyük ihtimal giremeyeceksiniz. Sabahın ilk ışıklarına kadar açık olan Beton Club, programlarına göre bazen canlı performanslara da yer vermektedir. İngilizce açısından hiçbir şekilde sıkıntı çekmezken yine mekanda kredi kartıyla ödeme imkanınız var.

beton-club-belgrade-2016

Teatro Club

Belgrad şehrinin en zengin insanlarının gelip eğlendiği bu mekanda canlı yayına bile şahit olduk. Pahalı bir mekan ve rezervasyon gereklidir. Rezervasyonunuz olduğu vakit rezervasyonunuzun kalıcı olması için mutlaka şişe açtırmanız gereklidir. Mekanda gerçekten çok güzel ortam var. Gece boyu eğlenmek için paranızın olması şart. En basitinden biz girişte sadece montlar için 200 Dinar verdik. Yukarı çıktığımızda ise Jager Kola için 760 Dinar verdik. Bu para ise €6 gibi bir şeye denk geliyor. Sırbistan gibi bir ülke için mükemmel para ki ben Belçika’da € 6 vermedim. Siz bilirsiniz yinede…

club-teatro-belgrad

Tube Club

Giriş ücreti olan Tube, haftaiçi o kadar güzel olmayan ancak haftasonu birçok turistin buluşmasıyla dolup taşan mekan. Elektronik müzik ağırlıklı konseptiyle aşırı popüler olan bu mekanı, herhangi bir yerliye sorsanız size tarif edecektir.

Plastic Club

Hip-hop ağırlıklı, gençlerin kız kovalamak için gittiği bu mekan haftaiçi yine o kadar yoğun değil. Ancak mükemmel bir atmosferi bulunmaktadır. Belkide ben hip-hop seviyorum o yüzden hoş geliyor, orasını bilmiyorum. Her neyse, plastic club’a haftasonu giderseniz, gündelik arkadaşlıklar kurup gecenizi güzel geçirebilirsiniz. İçiniz fesatlıkla dolmasın hemen bu cümlemden…

Nerede diyorsanız işte size adres: Ugao Takovske i Dalmatinske 11000

belgrad-tube-club

Başka mekan öner bize reis diyenler için:

Braće Krsmanović sokağına gidiyorsunuz güzel kardeşim, orada kalabalığa ve müzik keyfinize göre güzel güzel mekanlar buluyorsunuz. Bazı mekanlar 100 dinar ister, bazıları 500 dinar, bazıları ise hiçbir şey talep etmez.

Sorunuz olursa çekinmeden mail ve ya yorum yoluyla iletebilirsiniz.

Herkese iyi eğlenceler dilerim.

Tek Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir