Bodrum Barlar Sokağı Bodrum Gece Hayatı

Bodrum, aşk olarak mı tanımlasam hiç bilmiyorum. Gidenler varsa zaten o özgüvenli girişini bilirler Bodrum’un… Özgüvenli felan ama doğruya doğru şimdi. İlk gidişimde 2 gün kaldığım için pekte bir şey anlamadığım Bodrum, bu yaz gidişimde çok daha başkaydı benim için. Kuzenimle uğrayalım şöyle bir 7-8 gün dedik. O oldu bize 10 gün. Fazlasıyla güzel ve hüzünlü bitti bizim için.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Bodrum’u anlat anlat bitiremem ancak şimdi bu konumuzda Bodrum’un genel olarak gece hayatında neler oluyor, onlardan bahsedeceğim sizlere.

Bodrum’un Gümbet tarafında Club Shark isimli otelde konaklamıştık. Otel 4 yıldızlı ancak bizlere yetecek seviyedeydi. Şehir merkezi 5 dakika, barlar sokağı ise 3 dakikaydı. Genciz neticede, eğlenmeye gidiyoruz. Bizde o yüzden burayı seçmiştik.

Öncelikle biz 2 erkek olduğumuz için sizleri de uyaralım diyoruz; asla yanınızda biri olmadan bara girmeye çalışmayın. Yok illa gireceğiz derseniz otelin animasyonuna çatır çatır 10 lira vereceksiniz. Bu yalnızca giriş parası. Yürüyerek gittiğiniz yere 10 TL girmek için veriyorsunuz kısacası.

Gümbet Barlar sokağı, fazlasıyla normal olarak barlarla çevrili. Ancak bana göre birkaçı dışında geri kalanı pekte iş yapmıyor. Şimdi daha önceden gidenlerde tahmin ediyorlardır az çok, Bodrum’un ortamı ortamdır.

Bana göre gece hayatı oldukça canlı ve doyurucu gelecektir size. Elbette para çok önemli bu konularda, çünkü bilirsiniz her şey dahilin dışına çıktığınız an, içtiğiniz sudan onu sindirmesi bile paralı …

Katamaran

Şehrin merkezinde Bodrum kalesinin orada bulunan bu mekan, saat 23:30’da hareket eder ve gece 4:30’da geri döner. Gece boyu durmayan gemi, sıkılanlar için özel olarak dönüş botu sağlamaktadır. Böylelikle her 30 dakikada bir geri dönme imkanı bulabilirsiniz. Giriş genelde 30 – 50 TL arasında seyrediyor ancak özel gecelerde bu fiyat 100 Tl’ye kadar çıkıyor. Oldukça güzel eğlenebileceğiniz ancak açık söylemek gerekirse yanınızda bir çiftiniz olmadan giderseniz, girişimciliğinize göre değişir ancak sıkılabilirsiniz.

Halikarnas

Burada bulunmamama rağmen aldığım duyumlara göre oldukça kalabalık ve güzel ortamı varmış. Zaten bilinen en büyük bar-disko Katamaranla birlikte Halikarnas. Girişi 20 – 40 TL arasında değişiyor . Özel günlerde yine biraz artabilir.

Temple Bar

Şüphesiz en çok eğlendiğim barlardan bir tanesi Temple. “Ben öyle çok kalabalığı sevmem” diyenlerdenseniz tam slzlik bir bar. 2 Katlı ve çok güzel.

Pasha

Temple Bar’dan çıkıp hemen karşıya geçtiğinizde direk kalabalığı göreceksiniz zaten. Ücretsiz girişi ancak kalabalık olunuşuyla bilinir. Çok kalabalık ve keyiflidir. Tek giderseniz girişiniz imkansıza yakın ( erkekler için diyorum) . Bir kızla giderseniz zaten çok eğlenceli olacaktır sizin için. Diğer türlüsü zor, anladınız siz 🙂 .

Vogue

Bu barda kafanıza göre takılın ve mutlaka kanki olun satıcılarla. Tequila shot ( 10 TL normalde 3 TL’ye içtim. Tabii ki aptal değilim biliyorum cin-votka karışımı olduğunu.) Haftanın belli günlerinde çok kalabalıkken, bazı günlerde çok boş olduğunu gördüm. Bende anlamadım neden…

Tavsiye

  • Mutlaka yanınızda biriyle gidin.
  • Barlar genelde pahalı olduğu için kendinize bir sınır çizin ve ona göre para taşıyın. ( 1 Bira 15 TL – Votka 20 TL )
  • Otelde konaklıyorsanız önceden 2-5 bardak bünyenize göre içip gidin ki, Barlarda gerek kalmasın. ( Her şey dahilse tamam zaten. )

Benim gezip gördüğüm barlar , önerdiğim barlar burada. Umarım hoşunuza gider. Haydi iyi eğlenceler size …

İlk Yorumu Siz Yapın

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir