Bodrum Halikarnas Club Hakkında Her Şey

Gece hayatı ile yaz aylarında her zaman ön plana çıkmayı başaran bölgelerdendir Bodrum. Özellikle Catamaran club ve Halikarnas Club ile birlikte gece hayatında diğer şehirlere fark atmaktadır. Catamaran club hakkında daha önce bilgi vermiştik. Deniz üstünde çok farklı konsepti olduğundan söz etmiştik. Halikarnas gece kulübü ise catamaran kadar Bodrum içinde ün yapmış bir mekandır.

1979 Yılında başlamış oldukları işi oldukça güzel yerine getiren Halikarnas Club günümüzde Bodrum gece hayatı denince akla ilk gelen kulüpler arasında yer almaktadır. Hadi gelin hep beraber sorularınıza cevap verelim:

Halikarnas Nedir Ne Değildir?

Halikarnas yalnızca disko olarak bilinse bile, aslında yanlıştır. Çünkü Halikarnas yalnızca disko olarak kullanılmamaktadır. Gece hayatının en güzel günlerini geçirebileceğiniz Halikarnas, bazı günlerde çok mu çok özel kişileri sahnesine çıkarmaktadır. Benim gittiğim zaman İnna gelmişti. O konu hakkında aşağıda bilgi vereceğim.

halikarnas-club-bodrum

Halikarnas Giriş Ücreti Var Mıdır?

Halikarnas giriş ücreti vardır. Ancak her gün değişiklik göstermektedir. Örneğin özel bir gece ise giriş ücreti 60 ile 120 TL arasında değişmektedir ( Sanatçısına göre değişir.)

Ancak hafta içinde normal bir günde girmek isterseniz bir içecek size verilecek şekilde ücreti 40 TL‘dir. Haftasonu ise bu ücret 50 TL’dir. Verilen içki ise tamamen kalitelidir. Yani diğer diskolarda olduğu gibi Votka – Enerji bedava demiyorlar. Absolut – Redbull diyorlar. Anlayabilirsiniz böylelikle kalitesini.

Halikarnas’a Damsız Girilebiliyor Mu?

Torpilliyseniz neden olmasın? Örneğin bir otelde kalıyorsunuzdur. Otel bar-disko turu olarak sizi Halikarnas’a götürecektir. Böylelikle girebilirsiniz. Amcanız, dayınız ve ya içerde arkadaşınız vardır, damsız girebilirsiniz. Ancak tek başınıza ben bir içeri girip bakacağım derseniz ” Hadi kardeşim ” uyarısıyla size gidiş yolunu güzellikle gösterirler. Zorlarsanız, pek güzellikle olmasa bile 5-10 kişi size çıkış yolunu gösterir.

Halikarnas Tecrübeleri

2012 yazıydı. Hava çok sıcaktı. Otelde bir yandan yudumlarken kolalarımızı, bir yandan bizim için konuşmaya gelen animasyonu dinliyorduk. Animasyon bize gece olacak programları sıralarken, pekte iplemiyorduk. Ancak ağzından çıkan ” İnna geliyor bu gece” ile irkilip şöyle bir baktım. İnna en sevdiğim en sanatçılardandır. Çok güzel abi ya.

Neyse, bilet fiyatlarını felan soruyoruz. Gidelim mi gitmeyelim mi, nasıl olur havasındayız. Tabii bir yandan geleceği mekan nasıl acaba, yakından görebilecek miyiz havasındayız.

Mekan ise Halikarnas Club, fiyat içecek ile birlikte 75 TL’ydi. Ne yapalım ne edelim düşüncesinde ” Hadi gidelim ” dedik ve gitmeye hazırlandık.

inna-bodrum

Mekana girdik abi. Mekan 5000 kişilik. Ağzından sonuna kadar dolmuşta, biz dış kısımda kalmışız havasındaydı. O kadar mı kalabalık olur. Herkes ölümüne gelmiş. Şöyle bir Kayserili hesabıyla hesapladım da orada 5000 kişi vardı. Herkes 75 TL ödedi.  Buda demek olur ki 375.000 TL tek gecede ciro. Mükemmel değil mi…

Yaklaşık 1- 1.5 saatlik performansın ardından dansçı kızlar ve müzik alıverdi tüm Halikarnas’ı. Herkes sarhoş, herkes dans ediyordu. Ancak ben istediğim eğlenceyi bulamadım. Çünkü ben genel olarak kalabalık yerleri sevmiyorum. Biraz tenha iyidir, çok olmamak şartıyla felan…

İşte buda böyle bir anımdır… Daha detaylı anlatmaya çalışacağım.

İyi günlerde kalın.

İlk Yorumu Siz Yapın

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir