Bratislava Gezilecek Yerler Bratislava’da Ne Yapılır?

Bratislava Slovakya’nın 500 bin nüfusa sahip başkent şehridir. Aslında benim için tam bir hayal kırıklığıdır. Çünkü bilmem kaç Avrupa ülkesinin geçiş ülkesi olarak kullanılan bu şehir daha güzel değerlendirilebilir. Gittiğinizde Macaristan tarafından gelirseniz, Ufo köprüsü sizi kandıracaktır.

Şayet beni kandırdı. Beklentim yükseldi ve zaten daha önceden giden arkadaşlarımda çok övdüğü için açıkçası beklentim vardı.

Otobüs durağında inmemizle birlikte gezmeye başlamamız bir oldu. Öncelikle bilmeniz gereken şeylerden birisi, hava iyi ise gezmeniz ve bitirmeniz sadece 4 saatinizi alacaktır. Daha sonra zaman geçirmek için farklı şeyler deneyeceksiniz. Biz 2 gece 3 gün şeklinde planladığımız seyahatimizde ilk günün ardından sıkıldık açıkçası.

Ne yapılır?

– Ufo Köprüsüne doğru anayoldan fotoğraf çektirilir.

– Ufo köprüsünü en tepeden görmek için Bratislava Kalesine çıkılır.

– Ufo dışında 2 güzel köprüsü daha var. Bu köprülerde görülmeye değer.

– Ufo Köprüsüne çıkabilirsiniz. ( 8 € )

– Şehir merkezinde Slovakya’nın sembolü haline gelen heykeller ile fotoğraf çektirilir.

– Şehir genel olarak gezilir ancak dediğim üzere pek bir şey bulamayacaksınız.

Ne Zaman Gidilir?

Sorulabilecek en güzel soruda bu olur değerli ziyaretçiler. Yağmur olmayan herhangi bir mevsimde tadını çıkarabilirsiniz. Yoksa sadece yağmura teslim bir ziyaret sizi bekler. Yani tarih olarak Mart ayı ile sonbahar başına kadar ziyaretimizi gerçekleştirmenin sizin açısından faydası olacaktır.

Ne Yenir – Ne İçilir?

En şaşırdığım kısım bu kısım aslında. Daha önceden Brüksel, Paris, Amsterdam ve daha bir sürü Dünya şehri gezmişken yemeğe harcadığım para ile burada yemeğe harcadığım para kafa kafaya.

Abartmıyorum. En iyi örnek bir schnitzel yemek istesen € 8 .. Restoranda yemek isterim derseniz 10 ile 30 € arasında fiyatlar değişir. Ben öğrenci işi bütçe sıkıntılı yemek yerim derseniz döner yardımınıza koşuyor. 2 ile 4 € arasında değişiyor. Yine büyük dilim helal yiyebileceğiniz pizzalar 3 ile 5 € arasında değişiyor.

Nerede Kalınır?

Biz backpacker ailesi olarak Hostelciyiz. Ucuza kaleyi severiz. Buraya gitmeden önce yine her şeyi göz önünde bulundurduk ve şehir merkezine çok çok yakın bir yerde ayırt ettik.

Hostelimizin ismi Mansard Hostel. Bu hostel ayrıca misafirlerine ücretsiz kahve çay ikramında bulunuyor. Fiyatı ise 8 ile 12 € arasında sezonuna ve doluluğuna göre değişiyor.

Ayrıca kalabileceğiniz hostellerden : Hostel Blues ve A Wild Elephant hostellerini öneririm.

Fiyatları sırasıyla 17-20 € ile 8-12 € arasında değişiyor.

Buradan Kolay şekilde rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz : En Ucuz Oteller ve Hosteller

Kaç Gün Yeterli?

Aslına bakarsanız 1 gün içerisinde gezip akşam 1 gece hayatı görüp ertesi gün ayrılmanız en mantıklısı

ancak yinede 2 gece ayirabilirsiniz.

Gece Hayatı Nasıldır?

Bu şehirde gece hayatı yaşamak istiyorsanız yapmanız gereken şey oldukça basit. Sadece şehirde bulunan Bar Tour hizmetinden faydalanmak… Salı ile Cumartesi günleri verilen hizmetten 10 € gibi bir hizmetle yararlanabilirsiniz. İçerisinde shot bulunmaktadır.

Kendiniz direk takılmak istiyorsanız : Channel Club, Trafo RockOk, Unique cluplarını öneririm.

Dikkat :

Alkol mekanlarda bana pahalı geldi. Bu sebeple marketlerde ucuz olan içkilerden faydalanıp gitmeyi unutmayın. Aksi taktirde çok para harcarsınız.

Her ne kadar sevmesem bile Bratislavayi gidip görmek güzel bir tecrübe oldu. Önerir miyim bilmiyorum ancak her tecrübe geliştirir insanı diyorum ve yazımı noktalıyorum. Teşekkürler…

İlk Yorumu Siz Yapın

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir