Budapeşte Gece Hayatı Budapeşte En İyi Barlar Nerede

Budapeşte belkide Avrupa’da favorilerim arasında yer alıyor. Öylesine güzel bir yerki gecesi ayrı bir güzel, gündüzü ayrı bir güzel. Ha birde en ucuz şehirler arasında yer alması ayrı bir handikap biz Türkler için.

Türk kafası işte bizdekide, çok gezeyim az para harcayayım. ” Meyve suyu içeyim ama kola tadı gelsin” misali… İşte tamda bu şehir bu düşünceye yönelik. Öncelikle parası farklı Macaristan’ın Avrupa’dan. Tarihimiz 11 Ocak 2016’yı gösterirken şuanda ki güncel kur : 1 Türk Lirası = 95 HUF . Evet arkadaşlar şimdi paramızı öğrendiğimize göre örneklere ve modellemelerimize geçebiliriz.

Budapeşte gecelerini soracak olan erkek arkadaşlarımız için öncelikle söyleyeceğim şey, eğer kıvırabiliyorsanız hafif İngilizcenizi her türlü eğleneceğiniz ortamları bulabileceksiniz. Mekanların %90’ı turistlerden oluşacağı için ihtiyaç duyacağınız dil İngilizce şüphesiz.

Birçok Amerikalı göreceğinizden emin olabilirsiniz. Gittiğim ilk gün 5 Amerikalı ile tanışmıştım. Samimi arkadaşlıklar kurabileceğiniz geceyi güzel geçirebileceğiniz ve eğlenebileceğiniz ortamlar sunuyor Budapeşte size.

Öncelikle genel olarak fiyatlara baktığınızda Türkiye ile kıyaslarsanız çok yanılır, çok para harcarsınız. Gece hayatına gireceğiniz için burada ki ( Veszprém’de) fiyatlar şu şekilde mekanlarda:

400 – 500 Forint ( 4,20 TL ) : Bira

500 – 700 Forint ( 5.5 – 7 TL ) : Cider ( Bira Çeşitidir. Alkol oranı yüksek tatlı biradır ve genelde bayanlar tercih eder. Erkekler ise cila için tercih eder.)

600 – 700 Forint ( 6.5 – 7 TL ) : Votka

900 – 1100 Forint ( 9.5 – 10 TL ) : Viski

Budapeşte alkol konusunda daha pahalı olduğunu belirteyim. Örnek vereceğim gece kluplerinde aşağı yukarı sizlere fiyat belirteceğim zaten. Ayrıca şunu belirteyim ki, tüm paranızı yanınıza almayın çünkü para miktarını kafanızda hesaplayamadığınız için ucuz gelebikiyor ve aşırı harcayabiliyorsunuz. Macaristan’a geldiğim ilk ay 650 EUR harcamıştım ki burada mükemmel para ediyor.

Her neyse şimdi gelelim sizlere önereceğim barlara:

1-) Szimpla Kert 

szimpla-bar

 

Tek söyleyebileceğim şey MÜKEMMEL! Alışılmışın dışına çıkacaksınız. İlk girdiğinizde katlı mekan göreceksiniz. İlk katında bar bulunmaktadır. Diğer şekilde incelediğinizde üst katta yemek yiyebileceğiniz yer var. Duvarlar yazı yazılmaya müsait. Bar kısmında içeceğinizi oturarak içtikten sonra üst katta farklı konseptlerle çalışan diskoteklerde müzik dinleyebilir ya da TV odalarında farklı müzikler dinleyebilirsiniz. Yaklaşık olarak 15 20 farklı bölümden oluşan Szimpla, benim bir numaralı favorim!

Edineceğiniz arkadaşlarla birlikte bütün gece burada farklı müzik tipleriyle güzel zaman geçirebilirsiniz. Bu gece klübündeki fiyatlara bakacak olursak:

  • Bira : 650 Forint ( 7 TL )
  • Votka : 1100 – 1200 Forint ( 13 TL )
  • Viski : 1450 Forint ( 16 TL )

Ayrıca buradan çıktıktan sonra gece kaç olursa olsun hemen kapıdan sola dönün ve köşede CORNER BURGER BAR göreceksiniz. Oradan Dana etli burger ile birlikte patates kızartmasının tadına ölerek biterek yiyin. Sonra hayatımda yediğim en iyi hamburgerdi diye İnsta’ya atarsınız zaten :)..

Biraz pahalı olsa da değebilecek mekanlar arasında! Ayrıca bu barın programlarını şu siteden takip edebilirsiniz: http://www.szimpla.hu/en/programs

Popüler Günler : Çarşamba – Perşembe – Cuma – Cumartesi

Adres: Budapest, Kazinczy u. 14, 1075
2-) Instant
instant-bar

Instant Bar ise diğer favorimdir! Ziyaretçilerinin neredeyse tamamı turist olan Instant, Opera binasının yanında yer almaktadır. Opera binasının hemen solundan girdiğinizde 2 dakikalık mesafede kapıda Body-Guardları göreceksiniz. Aslında giriş ücretsiz ancak kış sezonunda ceket bırakma mecburiyeti nedeniyle 300 forint gibi bir ücret ödüyorsunuz. Bazende tek erkek olduğu zaman 500 forint gibi ücret aldığını duydum ancak ben hiç giriş ücreti ödemedim.

İnstant yine farklı bir konseptte bulunmaktadır. İlk giriş katında geniş bir alan bulunmaktadır. Genelde sakin ruh dinlendirici müzik bulunan giriş katında içkinizi içtikten sonra bir alt katta otçuların tarzında bulunan müziklerden dinleyebilirsiniz. Üst katlarda yine farklı müzik tipleri bulunmaktadır. Ancak asıl toplanılan bölge 2.katta bulunan geniş diskodur. Orada giriş çıkışın fazla bulunması nedeniyle birlikte herkesi görmeniz mümkündür. İçki fiyatları yine yukarıda belirttiğim gibi aşağı yukarı aynı. En mantıklısı girmeden önce birkaç tek atıp girmeniz.

Popüler Günler : Çarşamba – Perşembe – Cuma – Cumartesi

Adres: 1065 Nagymező utca 38. Budapeşte

3-) Studio – Ultimate Clubstudio-ultimate-club

 Bu Club genel olarak incelenmek istenirse elektro müzik severlerin toplanma mekanı denilebilir. Benim tarzım olmadığı için pek sevmediğim, ancak genelde % 90 doluluk oranıyla çok konuşulan bir yer!

Adres : Hajógyári Sziget, Budapeşte, 1033

Bunlar benim önerebileceğim mekanlar arasında yer almaktadır eğlenmek adına. Onun dışında yine sormak istediğiniz soruları yorum yoluyla bana sorabilirsiniz. İyi Eğlenceler!

Tek Yorum

  1. Mete demiş ki:

    Bence en iyi bar instant! Detayli bir paylasim olmus. tesekkurler

    Mart 26, 2016
    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir