Gezi Blogları – Beğenerek Takip Ettiğim – Favorilerim

Gezi denince aklıma gelen ilk şey, araştırmak, araştırmak ve daha çok araştırmak. Bu nedenle şimdi sizlere benim en çok beğendiğim gezi blogları ve sitelerinden bahsedeceğim.

Gerçekten ilham alabileceğiniz, hoşunuza gidebilecek blogların olduğu siteler var aralarında. Çoğu blog sitelerini beğenerek okuyorum, bunu belirteyim ancak vereceğim bloglar, daha çok ilgimi çekiyor.

1-) Öykü ve İdil’in Blogu : Oitheblog

En başlarda blog sitesi takip ederken dikkatimi çeken, hikayelerini okurken eğlendiğim bloglardan bir tanesiydi. Sonra blogumu açmaya karar verdiğim zaman yine bana ilham niteliğinde olan bir blog. Sempatik anlatım şekilleri ile birlikte, güzel fotoğraf çekmeleriyle dikkatimi çeken bu blogu ziyaret etmeyi ihmal etmemelisiniz. Site adı : oitheblog

2-) Deniz Abi’nin blogu : BirHayalinPesinde

Bir hayal ile çıktığı yolda, gezdiği yerleri anlatan Deniz Abi, maceraları ile birlikte yüzlerce kişiye yol gösteriyor. Yıllardır yazdığı yazıları, gezdiği 60 üstü ülkeyi güzel güzel, detaylıca anlatan Deniz Abi, benim yine ilham aldığım bloglardan bir tanesidir. Ha Deniz Abi diyorum, şimdi diyeceksiniz ” elemanın Deniz ile tanışmışlığı var” diye ama yok. Aslında hiç muhabbetimiz yok ancak içten yakınlık duyduğum için “abi” terimini kullanıyorum. (:

Rotasız Seyyah
Rotasız Seyyah

3-) Amerika Kıtasının Türk Fatihi :  Mehmet Genç ( Rotasız Seyyah )

Fotoğrafçı olarak çalıştığı işini gücünü bırakıp, bir başına taa Amerikalara gidip kalan yürekli birisi. Yürekli diyorum, çünkü benim bu kadar yüreğim olsa benimde durmayacağım, kaçıp buralardan taa uzaklardaki diyarlara gideceğim yerler var. Kendisi Amerika denildiğinde aklıma gelen tek kişi. Amerika deyince, direk Miami, New York düşünmeyin. Kıta olarak bütün düşünün.

Neden mi çok seviyorum Rotasız Seyyah’ı ; Abi çok iyi fotoğraf çekiyor ya. Fotoğraf makinemi aldığım gün, direk olarak senin gibi fotoğraflar çekmeye çalışacağım; idolüm.

4-) Sami Altınay Dostumun Blogu : GezipGordum

Tanışıp, konuşup bilgi alışverişi yaptığım dostlarımdan olan Sami Altınay’ın blogu Gezip Gördüm. Muhteşem yazı şekli, takipçilerine verdiği güzel hediyeler ile birlikte, adını duyuran blog, benim takip ettiklerim arasında yer alıyor. Tavsiye ediyorum.

Daha ismini sayamadığım onlarca siteler var ancak en çok takip ettiğim bloglar bunlar. Daha çok bilgi sahibi olmak için bizzat siteleri ziyaret edebilirsiniz.

Sizde blog kurmak istiyorsanız bana istediğiniz soruları sorabilirsiniz.

Lütfen bizden haberdar olmak için :

Facebook Takip ET!

 

İlk Yorumu Siz Yapın

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir