Hindistan Film ve Yemek Kültürü Nasıldır?

Hindistan gezilecek yerler bakımından her ne kadar önemli bir yere sahip olsa bile, Hindistan ayrıca Hint filmleri izle kültürüyle ünlüdür. Hint filmleriyle birlikte Hindistan’ın sosyal, kültürel ve politik yapısı hakkında biraz bilgi sahibi olabilmektesiniz.fanaa-filmi-hd-izle

Fanaa hd izle : Sosyal açıdan ve turistik açıdan Hintli insanların diğer insanlara karşı nasıl davrandığını anlatan bir filmdir. Filmde başlangıçtan sonuna dek başlayan etkin oyunculukla birlikte film kültürünün ne kadar geliştiğini görmek mümkün. Ayrıca politik açıdan devleti ve yönetimide gözler önüne seren filmi izlemenizi tavsiye ediyorum.

ghajini-2008-hd-izle

Ghajini izle : Ghajini filmi ile birlikte yine Hindistan ülkesinde yaşanılan olumsuz olayların nasıl örtbas edildiğini anlatıyor. İnsanlardan, toplumdan, yaşanan politik ve sosyal sorunlardan kesitler içeren film, aşk ve dram dalında gibi görünse bile aslında bizlere göstermek istediği şeyler çok ama çok farklı şeyler var. Mesela filmde küçük kızların kaçırıldığı sahneler yer almaktadır. Bu kızların değersiz olduğuna değiniyor. Ayrıca Hindistan ülkesinde öldürülen birinin nasıl ortadan kaldırıldığını ve örtbas edildiğini gösteriyor. Polislerin olumsuz olaylara karşı nasıl yaklaştığını bile gösteren film izlenmeye değer nitelikte yer alıyor.

Hindistan benim hayalimde ve hedefimde görmek istediğim ülkeler arasında yer alıyor. Ancak gördüğüm trafik, politik ve sosyal olaylar bu kararımı etkiliyor. Siz eğer Hindistan ile ilgili deneyime sahipseniz lütfen benimle paylaşın. Paylaşın ki bende ona göre hedeflerimi belirleyeyim. 

Yemek kültürüyle çok bir yere sahip olmasa bile baharatlarıyla adından söz ettiren Hindistan, insanlar açısından hiç mi hiç güzel değil. Bir otelde çalışırken Hintli grubun verdiği 5 TL’lik bahşişle beni sanki kölesiymiş gibi “emir” yağdırması Hintlilerin nasıl biri olduğunu gösteriyordu. Ne kadar çok fazla Hintli insan tanımasam bile, sanırım en sevmediğim milletten bir tanesi Hintliler olacak.

 

İlk Yorumu Siz Yapın

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir