Köln Gezilecek Yerler Köln’de Ne Yapılır ? İşte Detaylar

“Köln’ü görmeyen, Almanya’yı görmüş sayılmaz.” sözüyle birlikte Köln’ün Almanya için ne kadar büyük bir öneme sahip olduğunu belirterek başlayalım yazımıza. Köln, genel kültür bilgisi olan herkesinde bildiği gibi Almanya’nın en gözde şehirleri arasında yer almaktadır. Birçok gezilecek yeri, gece hayatı, müzeleri ve tarihiyle birlikte isminden sıkça söz ettiren Köln, gezilmeye değer yerler arasında!

1320 metre uzunluğuna sahip olan Ren Nehri’nin üstüne kurulan Köln, milattan sonra 50 yılına kadar dayanan tarihiyle dikkatleri her zaman üstüne çekmeyi başarmıştır.

1 Milyonluk nüfusa sahip olan Köln, 2006 yılında toplamda 2.5 milyon kadar turist çekmiştir. Yani tam 2.5 katı!

kolnn

Nereleri Gezebilirim?

Köln Katedrali: En eski tarihi eser olarak Köln’de ve Avrupa’da büyük öneme sahip olan Katedralin yapımı 600 yıldan fazla sürmüştür. 1880 yılında tamamen biten, tüm turistlerin gözdesi haline gelen Katedrali, tüm turistlerin ve tüm ziyaretçilerin kolayca görebilmeleri için tren istasyonunu Katedralin tam yanına yapmışlar. Böylelikle her istasyonda inen kişi ister istemez Katedrali görecek. Yıllık 6 milyondan fazla insanın ziyaret ettiği Katedral, çok değerli sanat eserlerini ve İncil’den alıntı özelliklere sahiptir. Yaklaşık 500 basamak kadar çıkarsanız, en yukarda harika manzarayı görebilirsiniz.

katedral

Romanesk Kiliseleri: 1388’de açılan üniversitelerle birlikte 12 kilise, belediye binası ve birçok yapıt inşa edildi. Bunların en önemli kiliseleri arasında ise St.Apostlen, St.Andreas, St.Martin, St. Pantaleon gibi kiliseler bulunmaktadır. Bu eserler sayesinde Köln yerlileri, şehirlerini ” Kutsal Köln” olarak adlandırırlar.

Köln’e Dair İpuçları:
  • Köln Arena’da genelde genç kesimin katıldığı, ünlü sanatçıların konuk olduğu konserler vardır.
  • Şehir kültürlerini; müziklerinden, tiyatrolarından ve orkestralarının konseptinden anlamanız mümkündür.
  • Ren Nehri boyunca yürürseniz, hayvanat bahçesine ve gece ışıklarıyla harika manzaralar ortaya koyan “Rheinpark”‘a ulaşabilirsiniz.

Her yıl Köln’de Karnaval dikkat çekicidir diğer yerlere göre. Birçok insan Paskalya öncesi ete veda edecekleri karnavalı doyasıya kutlarlar.

Birde dikkat çeken Köln trafiğidir. Yaşamın sol şeritte ölümününe seyrettiği şehirlerden biride KÖLN!

Köln’de Alışveriş:

Almanya’nın alışveriş deyince aklına gelinen 2 yeri tamda burada. Buyrun hanımlar, alın beylerden kredi kartlarını ve doooğru Hohe Strasse ve Schildergasse’ye

Ayrıca birçok yerde mücevherciler bulunmaktadır. Ancak fiyatları biraz pahalı olabilir. Bu konuda pek bilgim yok açıkçası.

Köln’de Konaklama:

5 Yıldızlı Oteller ( 150 – 300 TL / Gün )

Das Kleine Stapelhauschen Fischmarkt 1-3, 50667) 

Appartel Am Dom ( Allerheiligenstrasse 2)

4 Yıldızlı Oteller ( 100 – 200 TL / Gün )

Adagio Koln City

Hotel Stadtpalais

Hosteller

Die Wohngemeinschaft

Youth-Hostel Cologne-Riehl – City Hostel

Pathpoint Cologne

Köln’de Yeme-İçme!

Frueh am Dom

Mr.Cake CupCake Manufaktur

Pasta Bar

Lommerzheim
Soracağınız sorulara en iyi şekilde cevap vermeye çalışacağız. Şimdilik sizlere iyi seyahatler yoldaşlar!

İlk Yorumu Siz Yapın

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir