Münih Gezilecek Görülecek Yerler Tüm Detaylarıyla

2012 Yılında ilk yurt dışı deneyimimde uğradığım şehirlerden bir tanesi Almanya’nın Münih iliydi. Gösterişiyle ve güzel doğasıyla ” Avrupada’yım tamam.” oluyorsunuz zaten. Ha birde havaalanına gitmiştim. Güzeldi Münih.

Modasıyla, sanatıyla ve şehir yapısıyla birlikte Orta Çağ’dan günümüze kadar Bavyera Başkentidir Münih. 

frauenkirche-izle

Son yıllarda yapılan ve geliştirilen birçok yapı, ayrıca düzenlenen etkinliklerle birlikte Münih, gerçek anlamda fazla turist çekmeye başladı. Özellikle yiyecek içecek sektöründen tutunda, kızlarımızın ” Ammaaannn Tanrım, bu nasıl elbise” diye çıldıracağı kıyafet firmalarında, çok büyük değişikliklere gidildi.

Kışın azalan turist sayısını artırmanın da yolunu bulan Münih, yaptığı moda ve festival haftalarıyla birlikte ilgiyi çekmektedir. 

Sportif açıdan da tüm Dünya’da ün salmış “Bayern Münich” futbol takımınada ev sahipliği yapmaktadır. Gideceğiniz tarihlerde maç tarihine denk getirip o atmosferi yaşamanızı öneririz efenim.

Ayrıca yine gezmeye gittiğinizde Alter Peter, Frauenkirch Kiliselerinin kulelerinde harika manzarayı görebilirsiniz. 

Modernin mimari yapısıyla buluştuğu Münih şehri, yapmış olduğu binalardaki harika desen ve kültürleriyle dikkat çekmektedir. Yukarıda bahsettiğim gibi yine mimarisinden bahsedersek, Allianz Arena gibi mükemmel bir stadyum yine bu şehirde yer almaktadır.

allianz-arena

Münih ve Müzeleri 

Sayısı 40’ı geçen müzesiyle de ünlü olan Münih, birçok sergilediği eserlerle birlikte adeta gelecek ile geçmiş arasında sizi gezdiriyor.

Orta Çağ’a ait eserlere karşı merak duyuyorsanız 19. ve 20. yüzyılın eserlerinin ağırlıklı olduğu Pinakothek Müzesine gitmelisiniz.  Eskilerden tutun, yeni yılların sonuna dek bütün eserler sergilenmektedir bu müzede.

Brandhorst, Güzel Sanatlar Akademisi ve Pinakothek müzelerinde, o kadar değerli parçalar bulunmaktadır ki, bir sanat severseniz zaten demek istediğimizi anlayacaksınız. Gözlerinizi alamayacağınız eserlerin bulunduğu bu müzelerde, az sonra duyacağınız isimler ve parçaları sizi heyecanlandıracaktır.

Bu isimler ise : Leonardo Da Vinci, Paul Cezanne, Picasso, Rafael ve daha birçok Dünya’ca ünlü ismin eserleri bu müzelerde!

da-vinci-eserleri

Münih’e Havaalanından Nasıl Giderim?

Çoğunlukla biz gezmeyi severler, bütçeden çok kesmek yerine, az bütçeyle çok şey yapmayı severiz. Bu nedenle Münih’e uçakla geldiğinizde, Franz Josef Strauss Havaalanından şehre, tren kullanabilirsiniz. Ücreti hiçte pahalı değil. Yanlızca € 9 . Bu bilet sayesinde o gün içerisinde yine kullanabilirsiniz.  Yaklaşık Münih  – Havaalanı arası 45 dakika sürmektedir.

“Münih’e ben havaalanından taksiyle giderim” diyenlere ise 45 – 50 € civarında değiştiğini söyleyebiliriz. 

Ayrıca Münih içerisinde her yer yürüme mesafesinde olacağından, her yere yürüyerek gidebilirsiniz. ” Yok ben rahata düşkünlerdenim” diyorsanız günlük toplu taşıma bileti 5-6 € civarlarında değişmektedir.

Münih’te Alışveriş!

Yine bayanların en çok dikkatini çeken kısma geldik elbetteki ” ALIŞVEERİİŞ!” . Münih, mükemmel tasarımcılarıyla, muhteşem kıyafet firmaları ve sağlamış olduğu büyük alışveriş merkezleriyle birlikte alışverişte gerçekten büyük bir yere sahiptir.

Fünf Höfe , Riem Arcaden, Oberpollinger, Hofstatt  gibi yerlerde alışverişe gidebilirsiniz.

Münih’te Nerede Yenir?

Açıkcası sizlere nerede yenir konusunda kendime ait tavsiyelerim bulunmamaktadır. Çünkü ben genelde doğaçlama yiyorum yemeği. O an gördüğüm şey hoşuma gidiyorsa, yiyorum. Ancak Tripadvisor’a göre yenilebilecek en iyi yerler bu restoranlar:

Naxos Taverna , Restaurant Ilios , Mystikon, Dinnerhopping

Münih’te Kalınacak Yerler

5 * Hotel Muenchen Palace , Mandarin Oriental, Munich, The Charles Hotel

4* K+K Hotel am Harras, Eurostars Book Hotel, Mercure Hotel Muenchen City Center
Hosteller
Sırt çantasıyla gezenlerin vazgeçilmezi Hosteller ! İşte birbirinden güzel Münih Hostelleri!
  • Smart Stay Hostel
  • Hi Münich Park
  • Schusterhausl Inn
Münih hakkında merak ettiğiniz her şeye, mail yoluyla ve ya yorum yoluyla ulaşabilirsiniz. İyi eğlenceler Türkiyem!

İlk Yorumu Siz Yapın

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir