Paris Yıldızı Louvre Müzesi Tüm Detaylarıyla

Dünya’nın en çok ziyaret edilen müzesi olan Louvre Müzesi , 1793 yılında meraklılarına açılmıştır. Tarihi 13. yüzyıla dayanan Louvre Müzesi giriş ücreti talep etmektedir. Bence Paris’in en iyi müzesi. Tabii ki Versaille Sarayı ile yarışır şüphesiz. Öncelikle bilmeniz gereken en önemli detay, müze kendi içerisinde Dünya’nın en değerli tablosu olarak bilinen Leonardo Da Vinci’nin eseri ” Mona Lisa ” bu müzede bulunmaktadır.

Bilmeniz gereken diğer detaylara gelecek olursak ismi olan Louvre, İngilizce’den gelen Lower kelimesinden türemektedir. Gerçekten içindeki eserler ile birlikte ziyaretçilerini etkileyen Louvre müzesi nerede olursanız olun, unutamayacağınız bir müze.

Ziyaretimi gerçekleştirmiş olduğum Louvre müzesinde, ünlü Youtuber Josh Paler Lin’de oradaydı. Bir kenarda dinlenirken yakaladığım Çinli ( Amerika doğumlu) Youtuber, oldukça samimi sohbet eşliğinde beraber Mona Lisa’ya gitme teklifinde bulundu. Beraber bulduğumuz Mona Lisa’yı yakından inceledik ve oldukça enteresandı benim için. Bildiğiniz üzere Mona Lisa’yı özel kılan şey, resmin neresinden bakarsanız bakın, resimde bulunan gözlerin size bakıyor olması. Tamda öyleydi ancak tablo beklediğimden kat kat küçüktü maalesef.

Ayrıca bu müzenin tamamını hemen 3-5 saatte bitiririm diyorsanız, hemen o fikri silin kafanızdan. Çünkü bu müzeyi gezmek Paris’te yaşayan bir Fransız’a göre 1 hafta sürmektedir ( detaylarıyla birlikte ).

??????????????????????????????????????????????????????????
??????????????????????????????????????????????????????????

Louvre müzesinde ne görebilirsiniz?

Başta Mısır ve Yunan eserleri olmak üzere birçok tablo, heykel, resim görebileceksiniz. Milattan önce 2000 yılından bile eserlerin bulunduğu bu muhteşem müze, Antik Mısır eserlerinden tutun, Roma İmparatorluğunun çöküşüne kadar olan eserleri bulundurmaktadır.

Pekte sürprizini kaçırmayayım detay vererek ancak sadece şunu bilmeniz gerekiyor girdiğiniz andan önce heyecan kaplayacak içinizi.

Louvre Müzesi Giriş Ücreti Ne Kadar ?

Giriş ücreti € 15 olan Louvre, bu ücreti kesinlikle hakediyor.

  • 18 Yaş altı ücretsiz.
  • 18-26 Yaş Avrupa öğrencileri ücretsiz.
  • Erasmuslu öğrenciler: Oturum kartınız ve öğrenci kartınızı göstererek ücretsiz giriş yapabilirsiniz.
  • Her Ayın ilk pazar günü ÜCRETSİZ.

Louvre Müzesine Nasıl Gidilir?

Metro hattından 1 ve 7 Numaralı gişeleri takip ederek ” Palais Royal – Musée du Louvre ” durağına gitmeniz gerekmektedir.

Louvre Müzesi Adresi : 75001 Paris, Fransa

Çalışma Saatleri :  ( Salı günü kapalı )

Çarşamba – Cuma : 09’dan – 22.00’a kadar.

Diğer günler ise 09’dan – 18.00’a kadar.

Sorularınızı bizlere iletebilirsiniz. Keyifli seyahatler!

 

İlk Yorumu Siz Yapın

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir