Seyahat Etmenin Önemleri Saymakla Biter Mi?

Seyahat etmek, çoğu insanın bayılarak yaptığı şeydir. Elbetteki seyahat etmek denilince aklınıza 15 saat süren memleket yolculuğu geliyorsa, bayılarak yaptığınızı destekleyemem. Bana göre her seyahat yeni bir deneyim, yeni bir anı ve yukarı doğru bir adım…

aOmDzj2_700b

Kendinizi Tanımanıza Yardım Eder!

Seyahat ederken kendinizi tanıma fırsatı bulursunuz. Kendi içinizde halen keşfedilmeyi bekleyen hisler olduğunu o zaman anlarsınız. İlk seyahatim, ilk heyecanımda anladım ki, insan kendini bile tanımaya yaşadıkça başlıyor.

Peki ya ben bana göre nasılım?

Plancı, tutumlu, sabırlı, tedbirli, dakik ve güçlüyüm. Bunları nereden anladın derseniz, dediğim gibi yaşarak. Kendimi hep tembel, savurgan, sabırsız sanardım. Ancak bir yere giderkene her zaman bir alternatif planlayarak, gittiğimde bulmak için her yolu deneyerek, bulamayıp kaybolduğumda nasıl sabırla her insana sorduğumda anladım ki ben kendimi yeni yeni tanımaya başlıyorum.

Ufkunuzu Genişletir, Daha Bilgili Olursunuz!

Klişe laflardan biri oldu belkide ama her gördüğünüz yer size yeni bir düşünce katacaktır. Katmalıdır. Katmıyorsa bilinki körü körüne rastgele gitmişsinizdir. Nasıl ki, cahil bir insan bilmediği hakkında çok konuşur, sizde bilmeden araştırmadan hikayesini okumadan bir yere giderseniz ” Eee bu muymuş?” der geçersiniz.

Ufkunuzu genişletmek için daha derin düşünmeye çalışın. Daha derin düşünmek içinde gerçekleri önceden okuyun.

Sıradan Hayattan Uzak Bir Tarzınız Olur!

En çokta bu değil midir Türkiye’de, farklı olma çabası. Alın işte size en büyük farkındalık. Kaç kişi lafına ” Geçen Paris’te kafeler caddesindeyim” diye lafına başlıyor? Sıradanlaşmış hayatınıza farkındalık katarsınız. Bunun için ise en iyi önerim, şehirde yapılması gereken şeyi yapın. Brüksel’e gitmişsen 10 EUR vereceksin kardeşim, bir tencere dolusu midyeni yiyeceksin. NET! Pişman olursan gel konu altına yaz, Eiffelin önünde kapışalım.

Gülümsemeye Doyamayacağınız Anılarınız Olur!

Yeni bir şehirde yeni adımlarınızı atarken yüzünüzde gülümseme olur, farkına bile varmazsınız. İşte o gülümseme aslında yeni şeyler görmenin verdiği büyük zevktir. Her fotoğrafa baktığınızda beyniniz size anlatır, sizin yüzünüzü ise güzel bir gülümseme kaplar.

Daha saymakla bitiremeyeceğimiz onlarca nedenden dolayı seyahat etmekten hiç vazgeçmeyin arkadaşlar! Bol bol seyahatler!

İlk Yorumu Siz Yapın

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir