Ucuz Uçak Bileti Almak İçin Ne Yapmalısınız?

Seyahat etmenin temelinde bulunan “bilet” kısmı aslında çok önemlidir her zaman. İlk adımda denilebilir yani. Bileti alınca birde, bizim Türk kanımızdan olsa gerek kendimizi gitmek zorunda hissederiz. Bilet yanmasın değil mi sonuçta 🙂 .

Sizler seyahat severler için verebileceğimiz ucuz bilet yöntemleri işte şu şekildedir:

1-) Aylar öncesinden planlayın ve alın. 

Seyahat önceden planlandığında en az 100 TL karınız olacaktır. Kendimden şöyle biliyorum: İzmir – Kayseri’ye gideceğim zaman önceden ayarlıyorum. ( 1 Ay öncesinden ) Normalde 180 – 200 TL’ye satılan bileti 50 – 80 TL alıyorum.  Sizde planınızı önceden yaparak çok büyük karlar elde edersiniz.

2-) Promosyon Biletlerin Tarihlerini Not Edin.

Pegasus, THY, Atlas Jet ve diğer uçak firmalarının belirlediği tarihlerde yapacakları indirimleri sitelerinde açıklamaktadırlar. Bununla birlikte üye olabileceğiniz sitelerden, mail yoluyla haberdar olabilirsiniz.

3-) Uçuşlarınızı Turlarla Birlikte Birleştirin

Bazı firmalar yaptığı anlaşmalar sayesinde size gerçekten çok uygun fiyatlarla bilet sağlamaktadır. Böylece hem gezip, hem uçak biletinden yararlanabilirsiniz.

4-) Kartları Kullanın.İndirimleri Sağlayan Siteleri Takip Edin.

Uçak bileti alırken mutlaka ve mutlaka o şirkete ait kartları kullanın. Böylelikle bazen bedavaya bile uçabilirsiniz.

5-)İndirimleri Sağlayan Siteleri Takip Edin.

 

Birçok site indirimli ucuz biletlerini aktarmalı ve ya normal olarak bulmaktadır. Onları takip edip yine kendi firmasından satın alabilirsiniz. Alobilethattı ve skyscanner gibi siteler buna yardım ediyor.

İyi uçuşlar…

Seyahat severler…

 

 

İlk Yorumu Siz Yapın

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir