Yabancılar Türkleri Nasıl Bilir İşte Size

Daha önce yurtdışı tecrübesi olmayan ve yurtdışına gidecek olan arkadaşların belkide en çok merak ettiği konudur. Yabancılar Türkleri nasıl bilir sorusuna binlerce hatta milyarlarca cevap verebilirim. İnsanlar ön yargı her zaman, her millette başımıza bela olmuştur. Bi nevi Irkçı davranış diyebiliriz ona. Peki yabancılar Türkleri sever mi gelin bunu tartışalım.

Öncelikle şunu çok açık söylemeliyim ki, eğitim almış insanların %90’lık kısmı kimseyi dini, diliyle ve milletiyle yargılamıyor. Sen ha Türksün, ha Almansın. Ancak bazı milletler var ki, at gözlükleriyle gezerler. Mesela Almanlar. Almanlar Türkleri sevmezler. Bunun nedeni ise Almanya “gurbetçi” olarak yaşayan Türkler. Maalesef büyük bir kısmı, Türk kültürüyle yaşamıyor. Yaşamadıkları gibi Türk kültürü sanki kendi davranışları ile aynıymış gibi tanıtıyor. Buda tabii ki Almanların bizlere karşı ön yargı ile yaklaşmasına neden oluyor. Geçen yıl tanıştığım Almanlar, bizim için tamamen farklı profile sahip olduğumuzu söylemişti. Ayrıca önceden Türkleri sevmeyen Almanlar, Türklere karşı biraz daha ılımlı olmuştu.

Asıl konumuz olan diğer ülkelere gelecek olursak, az öncede yazıma başlarken dediğim gibi, ön yargılı değiller. Ne ekersek onu biçeriz yani. Bende bugün sizlere bir Macar kızının paylaşımlarını göstereceğim. Pataki Boglarka, kendisi bikaç yıl önce Türkiye’yi ziyaret ediyor ve daha sonrasında Türkiye aşığı oluyor. Aşk öyle bir büyüyor ki, resmen Türk gibi yaşamaya başlıyor, kendi bayrağını odasının camına asıp yüzlerce Macar’a gösteriyor. Bizim tatlarımız olan Türk kahvesini, Türk çayını diğer Macarlara tattırıyor. Gördüğü her Türk ile Türkçe konuşarak Türkçe dilini geliştiriyor ve Türklere yardım ederek, onları en üst noktaya koyuyor.

Bizde Macaristan’a gittiğimizde bunu çok iyi hissettik diyebilirim. Kendisinden izin alarak onun yıl içinde paylaştığı fotoğraflardan sizlere derleyip toplayıp bir şeyler paylaşalım dedik:

1-) Kapak Fotoğrafında : TÜRK BAYRAĞI!

pataki-turkey

2-) Çay Vazgeçilmez Tutkusu

Türklerin vazgeçilmez tutkusu olan çay Bogi için çok ayrı bir yere sahip. İstanbul’da tanıştığı bu klasik çay tabağı ve bardağına aşık. Çay gördüğü zaman duramıyor, hemen içmek istiyor.

caya-hayir-asla-demez

3-) Tabii ki Türk Kahvesi’de Favorilerinden

Türk kahvesinin hikayesini, içtikten sonra fal baktığımızı ve daha nicesini biliyor Bogi. Macaristan gibi bir ülkede Türk arkadaşlarının hediyeleri sayesinde Türk kahvesine sahip. Gelenlerden özellikle istiyor çünkü Türk kahvesi hastası. turk-kahvesi-vazgecilmezi

4-) Türk Erkeklerini Biliyor 😀

Türk erkeklerine karşı sempatisi var. Yakışıklı olduklarını düşünüyor. Bunun yanında tabii ki çapkın olduklarını da biliyor. En sevdiği Türk erkeği ise Türk kızları gibi Murat Boz.

turk-erkekleri

5-) Sözde değil Özde Milliyetçi!

Milli maçlarda Türkiye’ye olan desteğini arkadaşlarıyla paylaşıyor. Türkiye’ye hayranlığını tekrar tekrar anlamamak elde değil.

destekci

6-) Dini Duygularda bile TÜRKİYE

Her Bayramda olduğu gibi paylaşımlarını yine Türklerle ve Müslümanlarla paylaşarak onlara olan sempatisini yine gösteriyor.

ramazan-mubarek

7-) Dediğimiz Gibi Her Bayram!

Türkler her zaman ön planda onun için.

bayram-seyran

😎 Avrupa’da ki düşünce sistemine tam zıt!

Avrupa’da yaşamasına rağmen, oradaki ön yargılı insanların çok olmasına karşın, Müslümanların giyindiği gibi giyiniyor, yine Türklerin dinine bile olan saygısını gösteriyor.

muslumanlara-saygi

9-) Türkiye Gündemini Yakından Takip Ediyor!

Türkiye’de olan her olaydan haberdar. Ülkemizin değişmeyen gündemlerinden teröre olan nefretini ve üzüntüsünü her zaman arkadaşlarıyla paylaşıyor.

ankara-aci

Hatta öyleki Avrupalı insanların Paris’te olan patlamaya tepkisinin, Türkiye’de olan patlamaya olmamasından şikayetçi ve çok kızgın.

turk-terore-lanet

10-) Nefretini bile Türkçe olarak paylaşıyor! 😀 

Canı sıkkın olduğu zaman bile üzüntüsünü Türkçe belirtiyor.

turkce-sovus

11-) Türk Yemekleride Bogi’nin Favorilerinden

Bazı zamanlarda kendilerine Türk yemeği yapıp yiyorlar. Sonrasında tabii ki Türk kahvesi içiyorlar.

turk-kulturu

12-) Türkiye’ye olan özlemi…

Türkiye’ye olan özlemi bitmek bilmiyor. Aklına öyle kazınmış ki Türkiye, her fırsatta hatırlıyor, özlüyor…

turkiye-ozlemi

EKSTRA:  EN ÖNEMLİSİ ATATÜRK SEVGİSİ!

Türkiye’de Atatürk düşmanlarına en büyük inat belkide bu. Atatürk’ü biliyor, seviyor ve anıyor.

milli-degerler

EKKKSSTRAA Ve Siz Sayın Okurlarım:

Bogi Türkiye’ye ait hediyelere bayılıyor. Ona hediye ettiğim kahve ve fincanını direk paylaşarak şükranlarını belirtmiş. Sizde ona hediye göndermek istiyorsanız, bana mail yazarak kargo adresini alabilirsiniz. ( hamzaunsall@gmail.com)

turk-hediyeleri

İlk Yorumu Siz Yapın

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir