Cildiniz gün boyunca pek çok çevresel etkiyle karşı karşıya kalmaktadır. Bu etkilerden olabildiğince cildin arındırılabilmesi için bakım ürünü olarak yüz temizleme sütü kullanılabilmektedir. Pek çok konuda cilde fayda sağlayan temizleme sütü, makyajdan geriye kalan tüm kalıntıları yok ederek, cildin korunmasına yardımcı olmaktadır. Cilt üzerinde yer alan ölü tabakayı kaldırarak, cildi yenilemektedir.

Cildin doğal yağ dengesi koruma altına alınmaktadır. Ayrıca temizleme sütü kullanırsanız; kullanmış olduğunuz gece kremlerinin etkisini iki katına çıkarabilirsiniz. Dolayısıyla, etkili bir cilt görünümüne kavuşmak için yüz temizleme sütünü kullanabilirsiniz. Cildinizin nemli kalmasını sağlayabilirsiniz. Cildinizin pürüzsüzleşmesine yardımcı olan bu süt, cildi derinlemesine temizlemektedir.

 Yüz Temizleme Sütü Nasıl Kullanılır?

Cilt temizliğinin doğru yapılabilmesi açısından yüz temizleme sütü uygun bir şekilde cilde uygulanmalıdır. Temizleme sütü kullanılmadan önce eller iyice yıkanmalıdır. Sonra avuç içine bir miktar temizleme sütü sıkılmalıdır. Süt elde yayılarak, yüz kısmına hafif bir masaj yapılarak uygulanmalıdır. Özellikle de yağın biriktiği burun, elmacık kemiği ve çene kısmına yoğun bir uygulama yapabilirsiniz. İsterseniz yüz temizleme sütünü bir pamuk yardımıyla yüzünüze sürebilirsiniz. Dört veya beş dakika kadar yüzünüze masaj yaptıktan sonra, cildinizi ılık suyla yıkayabilirsiniz.

yüz temizleme sütü

Yüz Temizleme Sütünün Kullanımı

Cilt gözeneklerinizi sıkılaştırmak istiyorsanız; yüz temizleme sütü sürdükten sonra cildinizi soğuk suyla yıkamalısınız. Temizleme sütü kullandıktan sonra toner ve nemlendirici krem kullanabilmeniz de mümkündür. Temizleme sütünü kullanırken dikkat etmeniz gereken nokta, ürünü göze kaçırmamanızdır. Cildiniz hassassa ve temizleme sütü kullandıktan sonra kızardıysa, yüzünüzü bol su ile durulamanız gereklidir.

Temizleme sütünü özellikle makyaj sonrasında, makyaj kalıntılarını gidermek için kullanabilirsiniz. Cildin gözeneklerinin derinden temizlenmesine olanak sağlayan temizleme sütü, düzenli olarak kullanılırsa cilde fayda sağlamaktadır. Cildine parlaklık ve canlılık kazandırmak isteyenler de yüz temizleme sütünü tercih etmektedir.

Cildin en özel bölgelerinden olan yüze yapılan bakım, cilt sağlığı açısından son derece önemlidir. Bu nedenle cildine özen gösterenler Gonixsir yüz temizleme sütüyle, cildine derinlemesine bir bakım yapabilmektedir. Ferahlatıcı ve bakım yapıcı özellikleri bulunan temizleme sütü, kişilerin daha etkili bir cilde sahip olmasına katkıda bulunabilmektedir.

CEVAP VER